Hoverboard – następca deskorolki

Hoverboard

Jeszcze kilka lat temu niezwykle popularnym środkiem transportu po miejskich drogach i chodnikach były deskorolki. Ich popularność jednak z czasem słabła, aż stały się pewnego rodzaju niszą. Jednak pomysł wygodnego poruszania się w miejskiej przestrzeni jest na tyle atrakcyjny, że zdecydowano się wrócić do niego po latach, jednak ze znaczącym usprawnieniem. Połączenie klasycznej deskorolki z nowoczesną technologią i elektroniką w prostej linii dało niewielki, dwukołowy pojazd napędzany elektrycznie, który nazywa się Hoverboard. Ten coraz to popularniejszy gadżet bardzo szybko stał się prawdziwą rewolucją na polskim rynku i nawet osoby, które nigdy wcześniej nie były zainteresowane jazdą na deskorolce, doceniają to, co oferuje Smart Balance (bo i takim określeniem nazywa się deskorolki elektryczne). Wygoda w poruszaniu się, ogromna przyjemność z jazdy oraz prostota użytkowania to niekwestionowane zalety, które przekonują nawet największych sceptyków. Wiele osób jednak zastanawia się nad zakupem, warto więc przyjrzeć się atutom deskorolek elektrycznych nieco bliżej.

Deskorolka elektryczna a bezpieczeństwo

O ile deskorolka elektryczna to pojazd dla osób w niemalże każdym wieku (bo nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby również seniorzy się na nich poruszali), o tyle największą popularnością cieszą się wśród dzieci i młodzieży, dla których każdy nowy gadżet jest fantastyczną zabawką. Wielu rodziców zastanawia się jednak, czy urządzenie to nie zagraża zdrowiu ich pociech. Na szczęście można udzielić tu bardzo prostej odpowiedzi – nie, jest ono całkowicie bezpieczne. Wszystko dzięki specjalnym zabezpieczeniom – deskorolka natychmiastowo zwalnia i zatrzymuje się, jeśli jej użytkownik nawet minimalnie straci równowagę. Jest zdecydowanie dużo bezpieczniejsza niż klasyczna deskorolka, która przecież była powodem wielu kontuzji. Zdecydowana większość tych pojazdów, przy sprzyjających warunkach, potrafi osiągnąć prędkość nawet do 60 kilometrów (oczywiście prędkość maksymalna jest ściśle uwarunkowana od obciążenia samego pojazdu), dzięki czemu poruszanie się po mieście może być naprawdę sprawne. Przy właściwym, zgodnym z instrukcją użytkowaniu z pewnością nie musimy bać się o nasze bezpieczeństwo – nawet przy większych prędkościach.

Gdzie kupić Hoverboard’a i za ile?

Jak to zwykle bywa, gdy na rynku pojawia się produkt, który w krótkim czasie staje się niezwykle popularny, to wiele konkurencyjnych firm szybko przygotowuje swoją wersję produktu. W przypadku deskorolek elektrycznych sprawa ma się dokładnie tak samo, zatem w najróżniejszych sklepach z elektroniką (zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych) możemy spotkać ogromną liczbę różnorodnych modeli od wielu producentów. W przypadku kupowania elektroniki zawsze jednak warto kierować się jakością i zaufaniem do producenta. Idealnym wyborem będzie tutaj deskorolka Fiat Smartboard, której stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny. Zdecydowanie warto polegać na producentach rozumiejących wagę korzystania z niezawodnych, wytrzymałych elementów. Lepiej natomiast unikać tanich alternatyw, które mogą nie wytrzymać intensywnej eksploatacji.